Warsztaty

Nieważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, czy jesteś w trakcie przebranżowienia ze ślubów na modelki, lub zwyczajnie czujesz potrzebę doszlifowania swojego warsztatu. Właśnie dla Ciebie przygotowałem ofertę fotograficznych spotkań warsztatowych ze mną, na których podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem.

Spotkania indywidualne przybierać mogą różne formy:
1. Warsztaty Indywidualne – w tym wariancie zorganizujemy sesję zdjęciową z profesjonalną modelką podczas której zaopiekuję się Tobą i pomogę osiągnąć efekty jak najbliższe temu, co zakładamy. Przed sesją ustalamy zakres zdjęć w jakim się poruszamy od portretu przez fashion po akt, dobieramy modelkę oraz decydujemy się na wizaż i stylizację. Ustalamy, czy interesuje nas praca w studio, czy preferujemy plener. W obu wypadkach możemy korzystać ze światła błyskowego lub zastanego (np słonecznego).

Oprócz sesji zdjęciowej dobrym pomysłem będzie usiąść i zrobić razem selekcję tego, co udało nam się zrobić. Przecież selekcja jest najważniejsza! Potem pokażę Ci, jak bym retuszował te zdjęcia oraz porozmawiamy o tym, co w Twoim retuszu można poprawić.

W tym wypadku wycena jest robiona indywidualnie, ponieważ w zależności od zakresu pozowania, samej osoby modelki, studia bądź tego, czy chcemy rozmawiać o retuszu, czy nie, cena może ulec zmianie.

Widełki wahają się od 1500zł do 2500zł.

2. Spotkanie Mentorskie – jeśli zamiast warsztatów masz chęć odbyć ze mną spotkanie, by porozmawiać o swoim portfolio, technice, sprzęcie czy innych aspektach fotograficznej pracy bądź rozwoju kariery, to również jest taka opcja! Spotykamy się fizycznie bądź rozmawiamy przez Internet na Skype bądź Facebook i omawiamy interesujące Cię zagadnienie.

Ceny w tym wypadku to 349zł/2h oraz 599zł/4h

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:

Cześć!
Serdecznie zapraszam Cię na warsztaty fotograficzne, 29 lutego, na których z przyjemnością podzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem w fotografii modelek. Na tej edycji zajmiemy się głównie portretem i całą sylwetką. Popracujemy ze światłem słonecznym z okna jak i z błyskiem. Pokażę Ci jak należy pracować z modelką i jak ją ustawić, by wyglądała na Twoich zdjęciach korzystnie. Wytłumaczę na czym polega retusz i jak rozumieć zasadę „mniej znaczy więcej”.

Nazywam się Aleksander Ikaniewicz i bardzo możliwe, że znasz mnie z programu „𝗦𝘇𝗸𝗹𝗮𝗻𝗲 𝗢𝗸𝗼 𝗜𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇𝗮” na Youtube, w którym to gadam o fotografii.

Jeśli ciekawią Cię moje fotograficzne referencje, to zajmuję się fotografowaniem ludzi w zakresie portretu i mody. Regularnie wykonuję sesje zdjęciowe dla magazynów muzycznych (Magazyn Gitarzysta, Perkusista), lifestylowych (T3 Poland), czy modowych. Moje prace publikowały między innymi Elle, Glamour, Elegant, Elléments, Tinsel Tokyo, HIRO, WPROST, Świat Książki, SQN i jeszcze parę innych. Jako pierwszy miałem trzy publikacje w jednym numerze Make Up Trendy, dla którego tworzę regularnie. Fotografowałem takie znane osobistości jak Behemoth, Vesania, Hunter, Dawid Kwiatkowski, Edyta Herbuś, Bracia Figo Fagot, Paweł Fajdek, Jan Borysewicz, Hose i Tomek Torres, Mike Portnoy, Olaf Deriglassoff. Regularnie współpracuję z agencjami modelek, między innymi z NEVA, SELECTIVE, MANGO, AVANT czy SPECTO, czy hiszpańskie BLOW i SIGHT, dla których wykonuję testy czy polaroidy, oraz współpracuję z nimi przy sesjach komercyjnych dla marek odzieżowych.

𝐏𝐈𝐀̨𝐓𝐄𝐊
W piątek wieczorem proponuję się towarzysko zapoznać przy piwie lub innym soku. Chcę poznać Ciebie, Twoją fotografię i oczekiwania.

𝐏𝐋𝐀𝐍 𝐒𝐎𝐁𝐎𝐓𝐘
10:00-14:00
– Porozmawiamy! Opowiem Ci o swojej drodze, o tym co mnie w robieniu zdjęć kręci, oraz o moim spojrzeniu na fotografię. Wytłumaczę na czym polegają poszczególne typy fotografii, jak dobierać sprzęt w zależności od potrzeb. Pokażę co mnie inspiruje i jak samemu szukać inspiracji.
– W części praktycznej nauczymy się pracować z modelką oraz wytłumaczę co należy zrobić, by Twoje zdjęcia były po prostu lepsze.
– Poznamy ponadto praktyczne zastosowania światła, które daje nam słońce, oraz światła błyskowego w paru różnych setupach.
14:00-15:00
– Przerwa na jedzenie i inne rzeczy
15:00-18:00
– Teraz zajmiemy się retuszem. Wytłumaczę jak należy retuszować zdjęcia, by miały jakość odpowiednią pod publikację. Wytłumaczę na czym polega zasada „mniej znaczy więcej”. Wytłumaczę na czym naprawdę polega profesjonalny retusz (bo takim się przecież zajmuję)

Pozować będą dwie modelki. Pierwszą jest doświadczona modelka agencyjna 𝗞𝗹𝗮𝘂𝗱𝗶𝗮 𝗪𝗶𝗻𝗶𝗮𝗿𝘀𝗸𝗮:
https://www.instagram.com/clodyya/
Drugą, ale równie wspaniałą modelką będzie 𝗞𝗮𝘀𝗶𝗮 W𝗱𝗼𝘄𝗶𝗮𝗸:
https://www.instagram.com/qk8._/
Przy komplecie uczestników dołączy trzecia modelka 🙂

Moje portfolio:
http://ikaniewicz.pl/
http://instagram.com/ikaniewicz/
http://fb.com/olokk
https://www.youtube.com/user/olokk

Na Warsztatach warto mieć aparat, bo przecież będziemy robić zdjęcia, oraz laptop, bo przecież będziemy te zdjęcia retuszować. Na laptopie warto mieć Photoshopa, bo przecież będziemy retuszować w Photoshopie. Tablet graficzny jest doskonałym narzędziem retuszerskim, ale z myszką też damy sobie radę.
Polecam mieć obiektyw portretowy oraz szerszy (ale nie za szeroki), ponieważ zajmiemy się portretem i całą sylwetką.

Warsztaty odbędą się w 𝗞𝗮𝗽𝘀𝗲𝗹 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 w Warszawie przy ulicy Mińskiej 65, lokal 244 (2 piętro)
Start 29 lutego godzina 10:00

𝗞𝗼𝘀𝘇𝘁 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝗼́𝘄 𝘁𝗼 𝟕𝟵𝟵𝘇ł.
(dla powracających warsztatowiczów zniżka)
Koszt nie zawiera noclegu oraz wyżywienia.
Proponuję przedpłatę w wysokości połowy sumy (400zł) na konto. Wtedy też dostaniesz dostęp do grupy dla warsztatowiczów na której podaję konkretne info odnośnie warsztatów. Jeśli chcesz z nich wynieść więcej, warto tam być!

𝗜𝗹𝗼𝘀́𝗰́ 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰 𝗼𝗴𝗿𝗮𝗻𝗶𝗰𝘇𝗼𝗻𝗮 𝗱𝗼 𝗱𝘇𝗶𝗲𝘀𝗶𝗲̨𝗰𝗶𝘂 𝘂𝗰𝘇𝗲𝘀𝘁𝗻𝗶𝗸𝗼́𝘄!

 

REFERENCJE:

Jako uczestniczka warsztatów Olka, wg mnie byłam osobą, która miała „przesrane”, z powodu tego, że moje doświadczenie było niewielkie 😉 Z niemałym stresem podniosłam pierwszy raz aparat do oka podczas warsztatów, z obawy co będzie, czy mi się uda. No i co.. udało się i było bardzo dobrze! Okazało się, że wcale nie jest tak bardzo przesrane – Olek nie pozwolił mi zostać z jakimkolwiek problemem „sam na sam”. Zawsze był obok czujnym spojrzeniem wyłapując moje zagubienie czy niepewność. Odpowiedział na moje (i przecież nie tylko moje) każde pytanie. Prawdę mówiąc Olku, lekko Ci współczułam. Trening crossfit, to pestka przy tym ile musiałeś się nabiegać przy naszej grupie, aby zaopiekować sie wszystkimi na raz i każdym z osobna.
Zadbałeś również o to, żebyśmy swobodnie czuli się na warsztatach, poświęcając nam swój czas również dzień wcześniej na spotkaniu zapoznawczym – świetna sprawa! Dzięki temu mogłam nauczyć się czegoś więcej od innych, bardziej doświadczonych osób.
Warsztaty pozwoliły mi określić precyzyjnie, jak af na oku, nad czym muszę pracować najmocniej, w czym nie jestem juz znowu taka kiepska. Zaoszczędzę w końcu trochę kasy może 😉
Na koniec podziwiam za pokłady cierpliwości.
Jeszcze raz wielkie dzięki i mam nadzieję – do zobaczenia!

Iwona Szymańska,
Warsztaty z Ikaniewiczem 19.12.2019

 

To były moje pierwsze warsztaty fotograficzne. Trochę bałam się, że jedna osoba nie ogarnie grupy fotografów, z których każdy chce przecież indywidualnej uwagi. Na szczęście tym razem nie miałam racji i Olek naprawdę świetnie poradził sobie z tym aspektem. Fajnie było móc popracować zarówno w studio (kolejny pierwszy raz!) jak i w plenerze. Polecam warsztaty wszystkim tym, którzy nie do końca znają swoje mocne i słabe strony, chcą spróbować swoich sił w plenerze i w studio, aby wyrobić sobie opinię o własnych preferencjach fotograficznych.

Katarzyna Deptuła,
Warsztaty z Ikaniewiczem 24.11.2018