Warsztaty

Nieważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią, czy jesteś w trakcie przebranżowienia ze ślubów na modelki, lub zwyczajnie czujesz potrzebę doszlifowania swojego warsztatu. Właśnie dla Ciebie przygotowałem ofertę fotograficznych spotkań warsztatowych ze mną, na których podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem.

Spotkania indywidualne przybierać mogą różne formy:
1. Warsztaty Indywidualne – w tym wariancie zorganizujemy sesję zdjęciową z profesjonalną modelką podczas której zaopiekuję się Tobą i pomogę osiągnąć efekty jak najbliższe temu, co zakładamy. Przed sesją ustalamy zakres zdjęć w jakim się poruszamy od portretu przez fashion po akt, dobieramy modelkę oraz decydujemy się na wizaż i stylizację. Ustalamy, czy interesuje nas praca w studio, czy preferujemy plener. W obu wypadkach możemy korzystać ze światła błyskowego lub zastanego (np słonecznego).

Oprócz sesji zdjęciowej dobrym pomysłem będzie usiąść i zrobić razem selekcję tego, co udało nam się zrobić. Przecież selekcja jest najważniejsza! Potem pokażę Ci, jak bym retuszował te zdjęcia oraz porozmawiamy o tym, co w Twoim retuszu można poprawić.

W tym wypadku wycena jest robiona indywidualnie, ponieważ w zależności od zakresu pozowania, samej osoby modelki, studia bądź tego, czy chcemy rozmawiać o retuszu, czy nie, cena może ulec zmianie.

Widełki wahają się od 1500zł do 2500zł.

2. Spotkanie Mentorskie – jeśli zamiast warsztatów masz chęć odbyć ze mną spotkanie, by porozmawiać o swoim portfolio, technice, sprzęcie czy innych aspektach fotograficznej pracy bądź rozwoju kariery, to również jest taka opcja! Spotykamy się fizycznie bądź rozmawiamy przez Internet na Skype bądź Facebook i omawiamy interesujące Cię zagadnienie.

Ceny w tym wypadku to 349zł/2h oraz 599zł/4h

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:

Najbliższe warsztaty odbędą się ósmego grudnia w Warszawie w Kapsel Studio. Obejmują sesje z dwiema modelkami oraz szkolenie z retuszu.

Wydarzenie na Facebook:


Cześć!
Serdecznie zapraszam Cię na warsztaty fotograficzne, 8 grudnia, na których z przyjemnością podzielę się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem w fotografii modelek. Na tej edycji zajmiemy się głównie portretem i całą sylwetką. Pokażę Ci jak należy pracować z modelką i jak ją ustawić, by wyglądała na Twoich zdjęciach korzystnie. Wytłumaczę na czym polega retusz i jak rozumieć zasadę „mniej znaczy więcej”.

Nazywam się Aleksander Ikaniewicz i bardzo możliwe, że znasz mnie z programu „𝗦𝘇𝗸𝗹𝗮𝗻𝗲 𝗢𝗸𝗼 𝗜𝗸𝗮𝗻𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇𝗮” na Youtube, w którym to gadam o fotografii.

Jeśli ciekawią Cię moje fotograficzne referencje, to zajmuję się fotografowaniem ludzi w zakresie portretu i mody. Regularnie wykonuję sesje zdjęciowe dla magazynów muzycznych (Magazyn Gitarzysta, Perkusista), lifestylowych (T3 Poland), czy modowych. Moje prace publikowały między innymi Elle, Glamour, Elegant, Elléments, Tinsel Tokyo, HIRO, WPROST, Świat Książki, SQN i jeszcze parę innych. Jako pierwszy miałem trzy publikacje w jednym numerze Make Up Trendy, dla którego tworzę regularnie. Fotografowałem takie znane osobistości jak Behemoth, Vesania, Hunter, Dawid Kwiatkowski, Edyta Herbuś, Bracia Figo Fagot, Paweł Fajdek, Jan Borysewicz, Hose i Tomek Torres, Mike Portnoy, Olaf Deriglassoff. Regularnie współpracuję z agencjami modelek, między innymi z NEVA, SELECTIVE, MANGO, AVANT czy SPECTO, czy hiszpańskie BLOW i SIGHT, dla których wykonuję testy czy polaroidy, oraz współpracuję z nimi przy sesjach komercyjnych dla marek odzieżowych.

𝗦𝗢𝗕𝗢𝗧𝗔
W sobotę wieczorem proponuję się towarzysko zapoznać przy piwie lub innym soku. Chcę poznać Ciebie, Twoją fotografię i oczekiwania.

𝗣𝗟𝗔𝗡 𝗡𝗜𝗘𝗗𝗭𝗜𝗘𝗟𝗜
10:00-14:00
– Porozmawiamy! Opowiem Ci o swojej drodze, o tym co mnie w robieniu zdjęć kręci, oraz o moim spojrzeniu na fotografię. Wytłumaczę na czym polegają poszczególne typy fotografii, jak dobierać sprzęt w zależności od potrzeb. Pokażę co mnie inspiruje i jak samemu szukać inspiracji.
– W części praktycznej nauczymy się pracować z modelką oraz wytłumaczę co należy zrobić, by Twoje zdjęcia były po prostu lepsze.
14:00-15:00
– Przerwa na jedzenie i inne rzeczy
15:00-18:00
– Teraz zajmiemy się retuszem. Wytłumaczę jak należy retuszować zdjęcia, by miały jakość odpowiednią pod publikację. Wytłumaczę na czym polega zasada „mniej znaczy więcej”. Wytłumaczę na czym naprawdę polega profesjonalny retusz (bo takim się przecież zajmuję)

Pozować będzie 𝗞𝗹𝗮𝘂𝗱𝗶𝗮 𝗟𝗶𝗰𝗸𝗮, którą znać możesz z paru odcinków Szklanego Oka:
https://www.instagram.com/lliicckkaa/
Drugą, ale równie ważną Klaudią jest doświadczona modelka agencyjna 𝗞𝗹𝗮𝘂𝗱𝗶𝗮 𝗪𝗶𝗻𝗶𝗮𝗿𝘀𝗸𝗮:
https://www.instagram.com/clodyya/

Moje portfolio:
http://ikaniewicz.pl
http://instagram.com/ikaniewicz/
http://fb.com/olokk
https://www.youtube.com/user/olokk

Na Warsztatach warto mieć aparat, bo przecież będziemy robić zdjęcia, oraz laptop, bo przecież będziemy te zdjęcia retuszować. Na laptopie warto mieć Photoshopa, bo przecież będziemy retuszować w Photoshopie. Tablet graficzny jest doskonałym narzędziem retuszerskim, ale z myszką też damy sobie radę.
Polecam mieć obiektyw portretowy oraz szerszy (ale nie za szeroki), ponieważ zajmiemy się portretem i całą sylwetką.

Warsztaty odbędą się w 𝗞𝗮𝗽𝘀𝗲𝗹 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 w Warszawie przy ulicy Mińskiej 65, lokal 244 (2 piętro)
Start 8 grudnia godzina 10:00

𝗞𝗼𝘀𝘇𝘁 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝗼́𝘄 𝘁𝗼 𝟲𝟵𝟵𝘇ł.
Koszt nie zawiera noclegu oraz wyżywienia.
Proponuję przedpłatę w wysokości połowy sumy (349zł) na konto. Wtedy też dostaniesz dostęp do grupy dla warsztatowiczów na której podaję konkretne info odnośnie warsztatów. Jeśli chcesz z nich wynieść więcej, warto tam być!

𝗜𝗹𝗼𝘀́𝗰́ 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰 𝗼𝗴𝗿𝗮𝗻𝗶𝗰𝘇𝗼𝗻𝗮 𝗱𝗼 𝗱𝘇𝗶𝗲𝘀𝗶𝗲̨𝗰𝗶𝘂 𝘂𝗰𝘇𝗲𝘀𝘁𝗻𝗶𝗸𝗼́𝘄!